Dieta a trening

Różne rodzaje treningów wymagać będą dostarczenia innych komponentów. Dieta redukcyjna, dieta mająca na celu przyrost masy mięśniowej, dieta dla biegaczy czy sztangistów nie zawsze do siebie przystają.

O ile samodzielnie będziesz w stanie wyeliminować fast foody i łakocie, a także wprowadzić owoce i warzywa, o tyle z zaplanowaniem skutecznej diety nie będzie już tak łatwo. Jeśli ma ona być efektywna i chcesz uchronić się przed błędami, najlepiej skonsultuj się w tej sprawie z dietetykiem lub trenerem personalnym.

Dobór odpowiednich elementów diety, dobranych odpowiednio do prowadzonej przez nas aktywności fizycznej, pozwoli szybciej osiągać zamierzone efekty. Przykładowo: dieta wysokobiałkowa i niskotłuszczowa będzie idealna dla tych, którzy budują masę mięśniową. Dostarczając budulca, szybciej zauważymy zmiany w objętości mięśni.

Nasze porady mają być wprowadzeniem do tematu, jakim jest sport i zbilansowana dieta. Przekazujemy Ci podstawową, rzetelną wiedzę, ale na szczegółowe plany żywieniowe i treningi przyjdzie jeszcze czas. Pojawią się u nas już niebawem!